רבינטסרה

צרפתית

Ravintsara

לטינית

Cinnamomum camphora

אנגלית

Ravintsara - leaf

שמן אתרי

מיוצר מזיקוק עלים

מתאים מאוד לכל המשפחה, שמן אתרי Ravintsara הוא הכוכב של העולם הארומתרפי!

מצוין במקרה של המחלות הזיהומיות של החורף הפוגעום במערכת האף-אוזן-גרון, הצטננות, דלקות אוזניים, אנגינה, סינוסיטיס ועוד רבים אחרים. פעולתו האנטי-ויראלית והשפעותיו המעוררות את מערכת החיסון הם אכן חזקים ומוכרים על ידי כל אנשי המקצוע וחסידי השמנים האתרים. במלגית פירוש המילה רבינסרה הוא "עץ העלים טובים", אז נצלו את כל היתרונות שלו עכשיו.
בנוסף הוא מרגיע ! השמן האתרי של Ravintsara מרגיע, ומשקיט, עוזר גם במאבק בעצבנות. חובה!

השמן האתרי מופק על ידי זיקוק עלי עץ הקמפור (Cinnamomum camphora) שגדל במדגסקר. הוא צומח פרא ביערות גשם טרופיים ויכול להגיע ל 15 מטר. מקורו באסיה, עץ זה ממשפחת ה עַרִיִים מספק מספר שמנים אתריים שונים מאוד בהתאם למקור הגיאוגרפי ולחלק של העץ המזוקק. כך, עצי קמפור אסייתיים מסוימים (סין, יפן) או "זרי דפנה יפניים", מעניקים, באמצעות זיקוק הנסורת שלהם, את השמן האתרי של עץ הו, או עץ של שיו, הידוע בעושרו בלינולול (Cinnamomum Camphora CT Linalool).
עצי קמפור אסייתיים אחרים מעניקים באמצעות זיקוק הקליפה שמנים אתרים בעלי הרכב כימוטייפים שונים, העשירים בדרך כלל בקמפור, אך ניתן למצוא גם כאילו ללא קמפור.

במדגסקר עצי הקמפור התאקלמו כך שהם מספקים שמן אתרי עם כימוטייפ שונה מאוד: עדין ונטול קמפור.
רבינצארה או רבינטסרה, מאופיין בעושרו ב-1,8 סינאול, ומתקבל בזיקוק העלים.

בעניין הוירוסים: מחקרים הראו שנוכחות השמן הזה מונעת התרבות וירוסים וגם מעכבת את יציאתם מהתא, כך שהוא ״מושבת״.

שימו לב, חייבים להבחין בין השמנים האתריים של Ravintsara ו- Ravensara aromatica. השמות דומים וגורמים לבילבול בקהל משמשים גדול. בחלק מהספרים תמצאו לעיתים קרובות את התיאור של "Ravensara Aromatica", בעוד שהתכונות המתוארות הן של Ravintsara Cinnamomum camphora CT Cineole.

לסיכום: אם אתם מחפשים שמן כימוטיפ 1,8-cineole, הידוע במיוחד כבעל השפעות חזקות במניעת זיהומים בחורף ומלחמה בנגיפים …מתמחה בהקלה על הנשימה, הגנה טבעית, מחטא, טוב למכשיר פיזור או מבער, מאזן רגשי – לכו על השמן של RAVINTSARAE ולא על זה של ה-RAVENSARA AROMATICA אשר שונה לחלוטין בהרכבו הכימי.

תכונות ושימושי רבינטסרה:

אנטי ויראלי ****
מחזק ומאזן נפשית ****
נוגד זיהום חזק, בעיקר במערכת הנשימה העליונה
קוטל בקטריות

רבינטסרה מטפל ב:

שפעת וזיהום ויראלי כגון הרפס, אנגינה, שלבקת חוגרת, מחלת הנשיקה {אפשטין בר או מונונוקלאוז}, זיהומים ויראלים על העור כגון אבעבועות רוח, הפטיטיס ויראלי, נדודי שינה ודאגות יתר

חשוב לדעת

שמן מעולה שאינו מגרה את העור, ניתן לשימוש חיצוני ופנימי גם עם תינוקות. אבל זהירות- תמיד למצוא מתכון לשימוש, לא להגזים.
כדי להבחין בינו לבין רבנסרה, חפשו תמיד את השם הלועזי של השמן Ravintsara שכולל בתוכו האות "T" .
השמן הוא ״אנטי ויראלי״ יוצא דופן….להזכירכם שגם הקורטנה היא וירוס {אבל אסור לאמר ששמן הרבינטסרה הוא תרופה למחלה או חיסון למחלה}.
** לחיצה על ״מידע נוסף״ למטה יעביר אתכם לשלל מתכונים נוספים **.

גלילה לראש העמוד