מתכון לטיפול בדימום מהאף

מטפל ב: דימום באף.

אני מדמם/ת מהאף…..למה זה קורה לי? מה עושים?
באף ישנם נימים שהם כלי דם דקיקים מאד, והם נמצאים סמוך לפני השטח של העור. . כשמזג האויר חם במיוחד ואנו נכנסים/יוצאים מהמזגן שמייבש את האויר, נימי הדם עשויים להתבקע וכך נוצר שטף דם. במקרה כזה ניתן ללחלח את האוויר {גם בחורף לעיתים מזג האויר מאד יבש והמזגן מחמם… ומייבש}.
כמובן, הכנסת גופים זרים כמו אצבע, לא תורמת להגיינת האף ושלמות הנימים.
זה ממש לא נורא אלא אם מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה.
במקרה כזה, מנקודת מבט של הרפואה הסינית, נשאל את השאלה מדוע כלי הדם אינם חזקים כדי לשמור על שלמותם ולהכיל את הדם בבטחה. סביר להניח שאנרגיית ה״טחול/קיבה״ נפגעה, כנראה בשל תזונה לא טובה שפוגעת בתיפקוד האנרגטי. אם מדובר בילדים, והוצאנו את האצבע כגורם עיקרי לדימום, מומלץ בחום להפסיק עם מזון מתוק, סוכרים, ממתקים, שוקולדים, משקאות קנויים וכד׳, ובארוחות ״לדחוף״ כמה שיותר ירוק כמו תרד, שעועית ירוקה, חסה ירוקה וכד׳. ויטמין C מחזק את כלי הדם ושווה לשקול לצרוך ממנו גם.

החומרים

שתי טיפות שמן אתרי לוטם

איך משתמשים

טיפול מיידי:
להספיג במעט צמר-גפן, להחדיר לנחיר וללחוץ כמה דקות. לא יותר מדי זמן, לפני שהדם והרירית מתייבשים לחלוטין ואז יהיה קשה להפריד את צמר הגפן.

אם התופעה חוזרת על עצמה:
טיפול כדי לעזור לאנרגיית הטחול/קיבה:
1. לעסות בעדינות בבקר במשך דקה-שתיים נקודת דיקור ״טחול 6״ הנמצאת 4 אצבעות מעל הקרסול, בחלק הפנימי של הרגל, צמוד לעצם.
2. טיפה של שמן אתרי טרגון מדולל ב5 טיפות שמן חמניות {לא מהסופר} או שקדים, להחדיר לעור ולעסות בנקודת דיקור ״קיבה 36״, מרחק 4 אצבעות מתחת לברך, בחלק החיצוני, סמוך לעצם. רגל ימין ולאחר רגל שמאל. עיסוי בכיוון השעון, פעם אחת בבקר במשך שבוע.

חשוב לדעת

שמן זה אסור לנשים בהריון, ולאנשים שחלו בסרטן. לא לעסות נקודה זו אחרי השעה 15:00.

גלילה לראש העמוד