מתכון לטיפול בהפרעות שינה

מטפל ב: חרדה, פחד.

תכונות רפואיות: מרגיע חרדה, מרגיע מתח ועצבנות, מרפה שרירים.

הפרעות שינה היא בעיה כלל עולמית ממנה סובל חלק גדול מהאוכלוסייה הבוגרת.
ברוב המקרים קשה לנו להרדם או שלפתע ב3 לפנות בקר אנו מוצאים עצמינו ערים ״ללא סיבה״.
עומס בעבודה או בלימודים, מתח מ״המצב״, חרדה מהקורונה, דאגה לקרוב משפחה חולה, עודף קפה ומשקאות אנרגיה, תזונה לקוייה, אימון גופני בשעה מאוחרת הם ברוב המקרים הגורמים להפרעות שינה.
כשמדובר בתופעה חולפת, כמו למשל בתקופת מבחנים, התופעה טבעית כי הגוף מודיע ומתריע על עומס גדול.
כשהתופעה החולפת הופכת לקבועה, אנו עוברים מתסמיני YANG לתסמיני YIN, מבעייה נקודתית לבעייה כרונית, מבעיה אמוציאונלית לבעייה פיזיולוגית. כשבעייה הופכת כרונית, יותר קשה לטפל בה, והנזק למערכות הגוף השונות יתן את אותותיו בשלב זה או אחר. מהר מאד נתדרדר במורד העצבנות, עייפות כרונית, השמנה, בעיות מטבוליות, הורמונליות וכד׳.

הרפואה הסינית המסורתית מסבירה את זה ב״עודף״ אנרגיה בערוץ {מרידיאן} הכבד ושותפו כיס המרה, הוא הקיסר האסטרטג ועוזרו הרמטכ״ל. מחשבות יתר ומחשבות אובססיביות יוצרות ״חום פנימי״, אשר מיבש נוזלי גוף, מחליש את אנרגיית הכליה {אם כל האנרגיות בגוף} וכך מתחיל סיחרור בריאותי. מכאן, אם למשל קשה להרדם בסביבות 23:00, ערוץ כיס המרה ב״עודף״. אם נתעורר בסביבות השעה 03:00 לפנות בקר, ערוץ הכבד ״בעודף״ אנרגטי.

שילוב של שמנים אתריים להרגעה ורפואה סינית מסורתית זה קלף מנצח. שמנים אתריים מסויימים משדרים תדרים אנרגטיים על נקודות דיקור, בדומה למחטי דיקור אקופונקטורה. שמנים אתריים ידועים ככאילו שמרגיעים, משקיטים, מאפשרים להוריד ת׳פיוז ואת דרגות המתח והחרדה.

החומרים

תערובת מס׳ 1
שמן אתרי קמומיל  10 טיפות
שמן אתרי מיורן 20 טיפות
שמן אתרי רבינטסרה 20 טיפות
שמן צמחי אגוז מקדמיה  50 טיפות


תערובת מס׳ 2
4 טיפות שמן אשוחית שחורה
4 טיפות שמן לבנדר
4 טיפות שמן קמומיל
5 מ״ל שמן מקדמיה {1 מ״ל = 20 טיפות}

איך משתמשים

תערובת מס׳ 1

את כל השמנים האתריים לטפטף בבקבוקון נקי וריק של 10 מ״ל.

לפני השינה, לטפטף מספר טיפות ולעסות בעדינות בשורשי כפות הידים הפנימיות. לקרב לאף ולהריח, ממש להסניף במיספר נשימות עמוקות ואיטיות.


בנוסף, מספר טיפות מהתערובת  לטפטף ולעסות בצ׳אקרת השמש או ״מקלעת השמש״ שזה ממש מתחת לצלעות במרכז הבטן, או כל צ׳אקרה ״תקועה״ אחרת.


תערובת מס׳ 2

את החומרים לערבב בבקבוק קטן של 10 מ״ל. 2-3 טיפות מהתערובת לעיסוי לפני השינה בנקודת דיקור ״כליה 1״ הנמצאת בין שתי ה״גבעות״ של כפות הרגליים {ראו מידע נוסף}, וגם על הקרסול הפנימי.

חשוב לדעת

לא לנשים בהריון או מניקות
מתאים לילדים החל מגיל 6 שנים.

שמן הקמומיל הוא אחת הפנינות בארומתרפיה. משקיט ומרגיע, פועל טוב על הפרעות במערכת העצבים. אמנם מחירו לא זול, זאת משום שתנובתו הטבעית דלה מאוד, והביקוש גבוה. בל נשכח שכל פעם, אנו משתמשים בטיפות בודדות, לכן הוא לשימוש לזמן רב.

שמן האשוחית ידוע ככזה שממלא ומטעין״ את אנרגיית הכליה ויותרת הכליה.

עם כל השמנים האתריים מומלץ להשתמש במכשירי פיזור {1-4 טיפות מכל אחד} במשרד או בבית.
ומי שמעוניין, קיים בקבוקון רולר מוכן, עם {בערך}  אותם המרכיבים, לנשיאה בתיק ולשימוש יומיומי.

 

גלילה לראש העמוד