ורד דמשקאית

צרפתית

Rose de Damas

לטינית

Rosa Damascena

אנגלית

Rose Damascus - flower

שמן אתרי

מיוצר מעלי כותרת

ללא ספק "מלכת הפרחים".
במרבית התרבויות פרח הורד הוא סמל של אהבה, תשוקה ויופי, עם מראה מלכותי ועדין כאחד, עם צבעים מגוונים וניחוח ייחודי, עדין ומשכר, פרח זה עם קסמו הבלתי ניתן לחיקוי ריתק את הגננים, כמו גם משוררים ויצרני בשמים.
הורד נוכחת במיתולוגיות שונות במזרח ובמערב. זו של היוונים מספרת שהוורד נולדה מדמעות של אֵלָת האהבה אפרודיט המיוסרת. הצבע האדום העז שלה מסמל את צבע הדם. מכאן מדובר על היולדות מחדש, איחוי, שיקום – הִתחַדְשׁוּת.

עם ניחוח יוצא דופן, ורד דמשקאית נבדלת ברכות שאין כמוה, הן לשימוש קוסמטי והן לטיפול. השימוש בהידרוסול נפוץ הרבה יותר מזה של השמן אתרי, מכיוון שהוא הרבה יותר זול ועם זאת יעיל מאוד.

השמן האתרי קסום ומכושף, עם ניחוח עוצמתי ופרחוני, בעל ברית לכל סוגי העור במלחמה נגד סימני ההזדקנות. טוניק, נהדר כמאזן בין רגשות שונים וכמגשר בינהם בהרמוניה. יש הטוענים שהוא גם מעורר מיני.

צמח ורד דמשקאי, הגדל כיום בעיקר במרוקו, בולגריה וטורקיה, הוא הזן המשמש לייצור שמן אתרי שכן יש לו את התנובה הטובה ביותר בין הורדים.
אבל עדיין נדרשים 4 טונות של עלי כותרת כדי להשיג 1 ק"ג שמן אתרי … מה שהופך אותו לתמצית נדירה ויקרה מפז.

דבר אחד בטוח: לא בזכות סגולותיו הטיפוליות הבלתי ניתנות לעירעור, מתעקשים הארומתרפים למקם את הוורד הדמשקאית כמלכת השמנים. הרי ברמה הטיפולית, שמנים אתרים רבים אחרים יכולים לעשות את אותו דבר והרבה יותר זול. אבל לא, זה לא הסיפור, זה דבר אחר לגמרי …

כדי לחשוף סוף סוף חלק מהסוד מהמוניטין שלו, בואו נחזור לצמח ולסמליות העשירה שלו.
בתרבויות עתיקות רבות, טיפוח הורד והיסטוריה של הכלאתו מתוארכים לפחות מזה 3,000 שנה. בזכות יופייה, ניחוחה המשכר והשלמות האינסופית, היא נחשבת למלכת הפרחים בתרבויות רבות.
זהו הפרח הנפוץ ביותר בעולם כשהבחור המחזר רוצה ״להכריז על אהבה״. הורד הופך לסמל של אהבה ובעולם הנוצרי הוא קשור לבתולה. מקורה של מחרוזת התפילה בכנסייה היה ככל הנראה עשוי מפירות שיח הוורדים שנשזרו בזרים כדי לקרא לבתולה בתפילות. הורד היא סמל של אהבה מושלמת, אהבת הזולת ואהבה בכלל.
הורד קשור לסמל הצלב בעולם הנוצרי: זרדי הורדים וקוציו הנעוצים בגופו של הצלוב משקף את תחנות המבחן המובילות לפתיחת הלב, לסליחה ואהבה אלוהית.

הורד שייך למשפחת עצי הפרי הידועים והמוכרים בעולם – העצים שאנו מגדלים בפרדסים כמו שקדים, תפוחים, שזיפים, שזיפים, משמשים ודובדבנים.
בדיוק כשם שעצי הפרי האלה מעוררים את ריגשותינו באביב עם פרחיהם, לורד הבר יש כותרת פשוטה של ​​חמישה עלי כותרת וחמישה עלי גביע.
הסמליות שלו היא המקבילה לפרח הלוטוס במסורות המזרחיות בכך שהוא מייצג את איחוד החומר הארצי וההשראה השמימית. זוהי סינתזה של כוחות מנוגדים ומשלימים המאפשרים את פתיחת הלב, את הבנת תהליכי החיים.

ברפואה הסינית המימד הנפשי שייך לעיקרון האנרגטי של "אש" המתאים לפריחה במעגל החיים של צמח. הפרח הוא הביטוי החיצוני של הפנימיות.
במונחים אנרגטיים, ריח הפרחים פועל באופן גלובלי ואינטימי על הממד הנפשי של הפרט. תארו לעצמכם לרגע את ההשפעה על הנפש שלכם, של הריח העדין והעז, ביטוי של זיקוק עשרות אלפי עלי כותרת של ורדים, בתוך בבקבוק קטן של שמן אתרי ורד!

שמן אתרי ורד דמשקאי פועל בעיקר על בעיות של סגירת לב, דיכאון, מצבי משבר שנראה שקשה לעבור אותם כמו זוגיות, יחסים בין הורים לילדהם, לחץ נפשי, stress, או בגדול אובדן הזוהר הנפשי. הזוהר הזה הוא ה״צ׳י״ ברפואה העממית הסינית. זוהי הישות הנפשית שלנו שגם באה לידי ביטוי חומרי במח העצם שלנו. זהו הפוטנציאל להתפתחות פיזית ונפשית של כולנו, זו היכולת לחוות שימחה, להבחין בין טוב לרע, להיות שמח, לדבר באופן שיביע את הנפש, להיות אופטימי ולהיות בעל בהירות נפשית, זה הניצוץ בעיניים.

תכונות ושימושי ורד דמשקאית:

מאזן רגשי, קישור לתת מודע
מבשם

ורד דמשקאית מטפל ב:

בעיות פסיכו-רגשיות, משבר בחיים, צורך להתייעץ עם חוש האינוטאיציה הפנימי, מקשר אותנו עם התת מודע שלנו. הזדקנות העור

חשוב לדעת

אסור לערבב שמן אתרי יקר זה עם שמן צמחי בעל ריח חזק או דומיננטי.
שמנים צמחיים של שקדים מתוקים או גלעין משמש אידיאליים לעבודת עיסוי אנרגטית ופסיכו-רגשית.

גלילה לראש העמוד